2024.05.19: TJ Polepy – FK Viktorie Velký Osek „A“

Domů 9 „A“ mužstvo dospělých 9 2024.05.19: TJ Polepy – FK Viktorie Velký Osek „A“

19. 5. 2024 17:00 hodin
25.kolo, Okresní přebor
Číslo utkání: 2023214A1A2503
Rozhodčí: Löwe Vilém
Hřiště: TJ Polepy
Diváků: 150
TJ Polepy – FK Viktorie Velký Osek 2:4 (2:2)
Střelci:

´8 Kuchař David, ´28 Doležal Ondřej – ´20 Richter Ondřej (vlastní), ´23 Tvrzník Antonín, ´87 Svoboda Matěj Martin, ´90 Karban Slavomír
Sestavy:
TJ Polepy
Barták Ondřej (´74 ČK) – ´69 Kovařík Milan, Pych Daniel, Kočí Vojtěch, Richter Ondřej (´21 ŽK) – Kmoch Lukáš [K], Slezák Lukáš, Dohanič Martin (´38 ŽK), Doležal Ondřej (´41 ŽK) – Jindra Šimon, Kuchař David
Střídající
´69 Kvasil Matěj, Kočí Jakub, Novotný Jan, Hynek Tomáš, Suchánek Petr
FK Viktorie Velký Osek
Durdil Rudolf [K] – Kalaš Tomáš (´38 ŽK), ´89 Svoboda Matěj Martin, Šmiřák Šimon, Šátek Adam (´72 ŽK) – Koška Martin, Žilka Jan (´62 ŽK), Novák Adam (´41 ŽK), Karban Jan (´26 ŽK) – Karban Slavomír, Tvrzník Antonín (´33 ŽK)
Střídající
Novák Zdeněk, Sodoma Ondřej, Teplý Pavel, ´89 Koška Jan, Šimánek Kryštof

Vyjádření:
„Po nepodařeném výjezdu do Červených Peček jsme opravdu nutně potřebovali bodovat doma proti Velkému Oseku. Naše krize zranění a absencí bohužel trvá, ale i přes nepřízeň osudu se výzvám stavíme čelem. Do zápasu jsme šli plní odhodlání a víry v bodový zisk. První půli jsme hráli velice solidně, soupeře jsme poměrně drželi na uzdě a sami jsme hrozili například z rychlých akcí po soupeřově ztrátě a navíc jsme měli velkou převahu při standardních situacích. První gól vstřelil Kuchař, který výjimečně nastoupil na hrotu útoku, protože mu zdravotní stav znemožňuje hrát na obvyklém stoperském postu. Zanedlouho po rychlé akci následně Doležal po rohovém kopu zahraném na zadní tyč vyrovnal na 2:2. Soupeři jsme k prvnímu gólu pomohli nešťastným zahráním do vlastní brány, což ho nastartovalo a Osek tak vstřelil i gól druhý. První poločas byl divácky atraktivní díky gólům na obou stranách. Jelikož se nám poměrně dařilo, tak jsme na výkon v druhé půli chtěli navázat, ale bohužel byla znát kvantitativní a možná i kondiční převaha soupeře, takže nás hosté začali postupně čím dál více přehrávat. Dlouho se nám dařilo držet alespoň remízový stav, ale bohužel při jednom nešťastném odrazu musel vyběhnout Barták z brány až mimo velké vápno, kde zasáhl nedovoleně rukou a obdržel červenou kartu. Do brány se tak statečně postavil velký univerzál Dohanič a několika úspěšnými zákroky držel naši naději v bodový zisk. V 87. minutě jsme bránili těsně před vlastní šestnáctkou, míč se dostal k hráči Oseka a ten asi tak z 23 metrů zamířil přesně na zadní tyč. V tu chvíli jsme šli se vším do útoku, což sice vyústilo v pár šancí, ale bohužel v nic vyloženého. Soupeř toho využil k poslednímu hřebíčku do rakve, když přidal gól v nastavení z rychlého protiútoku. Bohužel stále doplácíme na naše nízké počty, nemožnost vystřídání vyčerpaných i zraněných hráčů během zápasu, což má fatální fotbalové následky především v druhých poločasech. Nic nevzdáváme a budeme se prát o každý bod. Za týden vyjíždíme do posledních Cerhenic, kde se už skutečně musíme nastartovat. Tradičně děkujeme divákům a fanouškům za zachování přízně i v této nelehké době,“ uvedl trenér Polep Ondřej Dvořák.
„Do utkání jsme nevstoupili podle představ, opět jsme dostali první branku. Postupem času se naše hra zlepšila a tak poločas skončil remízou. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem, domácím docházely rychle síly a po vyloučení domácího brankáře se nám podařilo utkání zlomit. Se ziskem bodů jsme nadmíru spokojeni. Jedinou kaňkou je snad množství nevyužitých šancí, protože jsme mohli utkání rozhodnout dříve,“ podotkl manažer Velkého Oseka Zdeněk Novák.