Autobusový zájezd 2. 12. 2023: RB Lipsko – 1. FC Heidenheim 1846

Domů 9 Sezóna 9 2022/2023 9 Autobusový zájezd 2. 12. 2023: RB Lipsko – 1. FC Heidenheim 1846
Autobusový zájezd 2. 12. 2023: RB LIPSKO – 1. FC HEIDENHEIM 1846

Autobusový zájezd 2. 12. 2023: RB Lipsko – 1. FC Heidenheim 1846

V sobotu 2. prosince 2023 v 5:00 hodin nastoupili hráči našeho fotbalového spolku FK Viktorie Velký Osek do luxusního zájezdového autobusu našeho dlouholetého přepravce firmy PravecBus Poděbrady s cílem Lipsko. Naší výpravy se zúčastnili především dorostenci, doplněny hráči z „A“ a „B“ mužstva a také funkcionáři naší FK Viktorie Velký Osek. Dále se výpravy zúčastnilo také několik hráčů z Fotbalové školy Velký Osek a také několik účastníků z Poděbrad a okolí.

Počasí našemu jednodennímu zájezdu zrovna moc nepřálo, protože den předtím i v ten den samotný dosti sněžilo, takže silnice byli pokryté sněhem. Nicméně toto nás neodradilo a všichni jsme si s sebou vzali dobrou náladu a nadšení.

S myšlenkou uspořádat pro naše skvělé kluky a hráče mi vnukl při našich častých cestách na mistrovské zápasy s našimi dorostenci majitel přepravní firmy a řidič v jedné osobě pan Jan Pravec na podzim letošního roku. Chvíli jsem nechal myšlenku dozrát a po konci podzimní části současné sezóny 2023/2024 jsem oslovil pana Ing. Petra Matouška z CK Matoušek Poděbrady, který se na zájezdy za fotbalem specializuje. Pan Matoušek již zajistil pro náš fotbalový spolek letos v únoru na 1. Fotbalový candrbál hlavní cenu, kterou byl zájezd na fotbal, konkrétně na Bayern Mnichov.

Pan Matoušek nám také připravil velmi zajímavý před-fotbalový program, který se skládal z návštěvy památníku Bitvy národu u Lipska a z návštěvy adventních vánočních trhů v Lipsku.

Pak už jsme se přesunuli k novému fotbalovému chrámu Red Bull Aréně v Lipsku, kde se od 15:30 hodin odehrálo 13. kolo bundesligy mezi domácím týmem RB Lipsko (5. místo) a hostujícím týmem 1.FC Heidenheim (12. místo) s konečným výsledkem 2:1 pro domácí, po poločase 2:1.

Zážitek byl pro nás všechny obrovský, od nasazení hráčů obou mužstev v zápase, přes perfektní přihrávky všech hráčů na jeden dotek až po impozantní arénu samotnou s kapacitou 41 122 diváků a úžasnou atmosférou.

Po skončení zápasu jsme se všichni vydali na cestu k domovu s přestávkou na večeři v McDonald’s Siřejovice na D8 a před půlnocí jsme byli doma.

Doufám, že všem našim 40-ti účastníkům se zájezd na fotbal i fotbal samotný líbil natolik, že bychom si jej na jaře 2024 zopakovali, tentokrát na stadionu FC Bayern Mnichov.

Roman Semenec, předseda výkonného výboru FK Viktorie Velký Osek

POZVÁNKY NA FOTBALOVÁ UTKÁNÍ