2022.09.24: FK Viktorie Velký Osek „A“ – TJ Kouřim „A“ 3:1 (2:0)

Domů 9 „A“ mužstvo dospělých 9 2022.09.24: FK Viktorie Velký Osek „A“ – TJ Kouřim „A“ 3:1 (2:0)

Velký Osek – Kouřim 3:1


„Vstup do utkání se nám nadmíru povedl. Do vedení proti silnému soupeři jsme se dostali již ve 37. vteřině. Navíc v 8. minutě přišla i druhá branka. Tím byl ráz zápasu daný, soupeř byl více na balónu, ale do žádných větších šancí se proti naší výborně hrající obraně nedostával. Byli jsme to naopak my, kdo mohl několikrát navýšit skóre. Ovšem ani nám se v koncovce nevedlo, takže poločasový stav byl 2:0. Druhý poločas navázal na ten první. Soupeř byl stále aktivní, ale šance jsme si vytvářeli hlavně my. Další naše branka přišla v 56. minutě a zdálo se být rozhodnuto. Jenže soupeř za tři minuty snížil z pokutového kopu a vzápětí selhal v mega šanci, když jen nastřelil břevno naší branky. Do dalších šancí jsme ho už nepustili a ani nám se už přes slušné příležitosti nepodařilo navýšit skóre v náš prospěch. Opět musím pochválit celé mužstvo včetně střídajících hráčů, protože proti silnému soupeři jsme předvedli dobrý výkon. Vyzdvihnout ještě musím staršího dorostence Matěje Svobodu, který ve svém prvním utkání za ,,A“ mužstvo odvedl skvělý výkon. Ukazuje se, že je v dorostu opravdu kam sáhnout,“ těší trenéra Velkého Oseku Jiřího Sodomu.

„Na utkání jsme odjížděli pouze ve dvanácti členech, přičemž nám čtyři hráči ze základní sestavy chyběli. Zápas se nám příliš nevydařil. Hned v první minutě jsme inkasovali. Nutno podotknout, že asi po dvoumetrovém ofsajdu. Druhý gól jsme obdrželi v 8. minutě z trestného kopu. Ke konci druhého poločasu se naše hra mírně zlepšila, ale pořád jsme se dopouštěli spousty chyb. V poločase jsme si řekli, že hru musíme zlepšit a vyvarovat se zbytečných chyb. Druhý poločas se naše hra zlepšila a nebýt laciného gólu, mohlo být utkání více zajímavé. V 59. minutě snižoval Tomáš Svoboda z pokutového kopu. Další gólová příležitost nenechala dlouho čekat a Tomáš Dufek nastřelil pouze břevno. V zápase jsme se dopouštěli hodně jednoduchých chyb, které musíme do příštího utkání eliminovat. Náš tým má spoustu zkušených hráčů a je potřeba, aby naši hru pozvedli a strhli se sebou celé mužstvo,“ konstatoval záložník Kouřimi Patrik Jirků.

Branky: 1., 8. a 56. O. Sodoma – 59. Svoboda z PK. Poločas: 2:0.

Velký Osek: Durdil – Kalaš, Svoboda, Šmiřák, Řehák (46. Mareš) – Koška (82. Černý), A. Novák, Žilka, S. Karban – Z. Novák (56.Lylo), O. Sodoma (80. Bayer).

Kouřim: Havránek – Svoboda, Tománek, Navrátil, Novák – Světnička, Jirků, Zahradníček, Hovorka – Dufek, Bělohlávek (80. Kocián).

POZVÁNKY NA FOTBALOVÁ UTKÁNÍ

image-1

image-1

image-1

image-1

image-1

image-1